Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběh, co Vám teď napíšu se se mnou táhne už od 6.11.04 až do teď a nuda, ta to opravdu není...

O vyvolávání duchů jsem hodně četla, začala jsem s tím zhruba v září tohoto roku, nikdy se nic špatného nestalo, občas jsme s kámoškama (vyvoláváme na internátu) vyvolaly ducha, který si z nác dělal jen srandu, ale jakmile jsme v tom měly víc zkušenností, začalo se nám dařit vyvolávat i vyšší duchy. Řekly jsme si ale, že nikdy nevyvoláme satana. Ducha jsme vždycky úspěšně vyvolaly i odvolaly! Nejčastěji jsme vyvolávaly mýho dědu. Ptaly jsme se ho i na budoucnost, řekl mi, že umřu za deset let a že mě někdo zabije. Jsem s tím vcelku spokojená, nevím proč, ale dožít se 26 mi stačí.

6.listopadu slavila kamarádka narozeniny, oslava proběhla u ní doma, já, ještě jedna kámoška a kámoš jsme šli vyvolávat do jejího pokoje, všechno probíhalo bez problémů, vyvolali jsme mýho dědu, vyššího ducha, který mě má hodně rád a vždycky se mi ho podaří úspěšně napoprvé jak vyvolat tak odvolat, po chvíli za námi přišel kamarád J. Chvíli si z nás dělal legraci, protože na to nevěřil, ale najednou se začal třepat, obrátily se mu oči tak že měl jen bělmo a začal mluvit nějakým starým cizím jazykem. Řekla jsem jedné kamarádce ať si na něho lehne a drží ho aby si neublížil, ducha jsme odvolali. Kamarád J. se přestal klepat a vrátil se do normálu, mysleli jsme si, že to bude v pohodě a šli jsme se bavit mezi ostatní hosty.

Asi po půl hodině od toho incidentu jsem s J. zůstala sama, zase se začal třepat, obrátil ty oči znovu, chytl mě tak že to vcelku dost bolelo a začal na mě mluvit zase v tom cizím jazyce. Propleskla sem ho a křičela na něj že mu nerozumím, po chvíli na mě začal mluvit česky. Připadal mi, jakoby se do něj převtělili dva duchové. Satan a jeho tlumočník, Satan mluvil tím jazykem, vždycky když říkal nějaké slovo kde bylo " S" tak to znělo tak vysyčeně, jako had! A pak jeho tlumočník a ten mluvil česky, v tu chvíli měl oči normální. Řekl mi: J.:" Probudilas ho, je v něm! Chce tě!" Zeptala sem se ho kdo v něm je, a J. na to odpověděl " ON" . Tyhle stavy se mu v různých intervalech vracely, vždycky se předtím začal třepat, nemusela sem s ním být sama aby mi tohle říkal, ale nesměl ýt v espolečnosti více jak tří lidí, prostě když sem s ním byla já a ještě kámoška co sme vyvolávaly tak mi to říkal taky, ale říkal to jenom mě, alespoň mám několik svědků. Několikrát jsme spolu stáli na balkóně, pochopila sem totiž že mi chce něco říct, tak jsem se s ním snažila být sama, dodnes se divím, že jsem se ho vůbec nebála. Když se do toho stavu zase vrátil, říkal: " 16 let ho drží v sobě, se mno a s tebou zemře v hrobě" Pak omdlel, šla sem si pro vodu a polila ho, když se probudil tak do mě vrazil a málem mě shodil z balkóna, od té doby mám jizvu na noze která se vůbec nehojí! Několikrát taky opakoval: " říkal ti to celou dobu, ale tys ho neslyšela, nechtělas mu rozumět" , atd, tohle často opakoval, pak začal opakovat: " Chce ti to dát, mám ti to předat" tohle strašně dlouho opakoval a pořád nechtěl říct co....pak, po nějaký době řekl: " chce ti dát smrt!" a řekl to s takovým výrazem v očích, že sem se vážně strašně vyděsila. Pak taky opakoval, že jsem jeho spása. Na konci oslavy, když jsme zase zůstali sami se mě zaptal, jestli věřím v boha, když sem mu řekla že ne, řekl: " Jaktože ne, vždyť ho v tobě vidím!" a pak vzal z nástěnky špendlík a začal mi s ním vyhrožovat, tak jsem se radši zvedla a odešla, kámoška mi pak řekla, že ten špendlík
do místa, kde sem byla já. Holky ho zdržely aby mi něco neudělal, a jelikož bydlím asi 400m od místa oslavy, tak sem domů doběhla. Kamarádka mi pak volala, jestli už jsem doma, že ho neudržely a že vyběhl za mnou aniž by se obul a oblíkl.

Pak mi od něj došla SMSka: J.: Co ste to se mnou udělali? napsala sem mu ať na to nemyslí, aby se mu ten stav zase nevrátil, když jde domů. Napsal: " Mas svuj cas..ale on ne.tak se me a pa.zas nekdy." přišlo mi že to psal jakoby v tranzu, a ten zbytek sms v normalu. Druhý den ráno sem mu napsala jestli si pamatuje co dělal a jak mu je. Smsky co mi od něj došly byly v pořádku, ale prý doma pokreslil zdi klikyhákama. Večer mi ale od něj bez toho abych ho nějak vyprovokovala zase došla sms: Myslis ze vo nem nevim?Myslim zes to nemela delat!" kdyz sem mu napsala at toho necha tak mi napsal bez mezer: jensimeprobudila! Dalsi takovy smsky uz nebyly. Když sem pak o týden později byla za ním, doma na zdi měl nakresleny pentagram cerne magie - s hlavou kozla, satana. Ale nic si z oslavy nepamatoval.

Pak už bylo všechno v pohodě, řekla sem ale, že už nikdy nebudu vyvolávat. Holkám na intru sem všechno do posledního detailu řekla. 16.listopadu jsme jeli pařit na chatu ke kámošce z intru. Večer mě holky překecaly, abych s nima vyvolávala, že vyvoláme mýho dědu, jako vždycky, a aspoň se dozvím co to s tím kámošem a Satanem mělo znamenat. Vyvolaly jsme teda dědu, ale najednou to začalo psát 666. Tak jsme si povídaly se Satanem, řekl že nám nechce nic udělat. Kámoška ho cítila od začátku, ještě když se neozval, tak říkala, on tady je! To co mi řekl (napsal) mi vcelku vyrazilo dech! Řekl, že jsem jeho spása, že jsem se narodila pro to, abych pro něj zemřela. Že za těch 10 let kdy mám zemřít, mě zabije on, a tím se spasí od věčnosti. Tím že pak nastane vymírání zla jak na Zemi, tak v posmrtném životě. Zeptala jsem se ho, proč mě teda nezabil, hned jakmile jsem se narodila. Proč čeká dalších 26 let na to, aby se spasil. On řekl, že jsem tady taky pro to, abych něco dokázala. Můj sen je stát se kryptozooložkou, on řekl, že něco objevím. Pořád dokola mi v hlavě zněla dvě slova, a to: " chasay Satan" , řekla jsem je kamarádce, která je silně věřící, a jí okamžitě vyhrkly slzy z očí. On jí začal psát " nedělej to" , když se ho zeptala co nemá dělat, řekl " prostě to nedělej" , pak jsme se ho ptaly, co znamenají ty dvě slova, napsal že to je " oddej se Satanovi" . Tak jsme tak nějak pochopily, že se mu nemá oddávat. Povídaly jsme si s ním asi dvě hodiny, jakmile byla půlnoc, odešel sám, bez odvolávání.

Když jsme se vrátili na intr. Všechno jsem holkám řekla. Pročetly jsme si pár knížek, jestli nenajdem nějaký souvislosti. Nic. Holky vyvolávaly dál. Já u toho nikdy nejsem. Vždycky vyvolají nějakého dobrého ducha, ale jakmile dám prsty na ten předmět, který se pohybuje, začne to psát 666. Přijde vždycky když tohle udělám, aniž by ho někdo vyvolal.

Teď se dějí strašně divné věci:
1, jdu po ulici se dvouma kámošema a jednou kámoškou - všichni z intru - bavíme se o něčem, když padne slovo Satan, zhasne celá ulic. Pak se pomalu rožíná jedna lampa po druhé směrem k nám.
2, přišla jsem k té věřící kamarádce na pokoj, řekla jsem jí o tom jak zhasla ta ulic, a najednou zhaslo světlo u ní v pokoji, ona začala ječet a vyběhla z pokoje, že prý když se na mě v té tmě podívala, tak viděla něco hrozného, že sem to nebyla já!
3, od té doby zhasínají v mé blízkosti světla pořád. Ta věřící kámoška okolo sebe vždycky když je tma, nebo není úplně světlo, vidí černé postavičky, jak se vraždí. Vždycky se rozbrečí, a říká slovo vražda, pokaždé ji musíme uklidňovat.
4, ta věřící kamarádka se mu chce pomstít, tvrdí, že jí ničí život, protože je věřící, a on přece boha nesnáší. Prý má plán jak se mu pomstít. ten ale nechce nikomu říct, ani mě, že by nevyšel a že by zradila sama sebe kdyby mi to řekla. Řekla mi jen, že ho nemůže zabít, ale že ho strašně zklame, že mu vezme to nejdražší, co má. Víc mi neřekla.
5, ještě ten večer mi holky na pokoji řekly, že se jim svěřila: myslí si, že je nějaká generace Ježíše, tudíž i boha, a já že jsem zástupce Satana, a že mi dvě máme svést nějaký boj, holky chcou, abych se jí radši vyhýbala. Tak to taky tak dělám. Jmenuje se Michaela
- včera sem se dívala ne internetu na význam jmen - znamená to podobná Bohu, vcelku mě to dostalo, já se jmenuju Nikola, to znamená vítězství, a kámoška, která s nama vyvolávala na té chatě, je Dana, to znamená soudkyně. Možná je to jen náhoda, nevím co si o tom mám myslet.
6, moje spolubydlící na pokoji si ve škole nakreslila na A5 nápis Satan, různě to vyzdobila atd., ten papír pak dala za plakát na pokoji, ten plakát má na zdi nad lampičkou, nad postelí. Papír za tím plakátem vydržel týden, už se na něj i zapomnělo. Večer jsme se se spolubydlící bavily o satanovi, zhaslo světlo, takže jsme měly jen světlo z venku od lamp. A najednou ten papír zpod toho plakátu vypadl, a naprosto ladným pohybem spadl mezi naše postele. Strašně jsme se vyděsily. Pak jsme si zkusily znovu dát za ten plakát A5 tak jak to tam bylo předtím. Když ten papír ale vypadl, štrejchl o tu lampičku a spadl za postel. Takže to taky asi náhoda nebyla. Pak začala praskat skřín. Radši jsme odešly spát do jiného pokoje, tam zase začalo praskat topení, ale nám už se chtělo spát, tak jsme se přestaly vnímat a usly."V dedkovom byte

Pred dvoma rokmi mi zomrel moj dedko.Raz tam isla do jeho bytu mamina poliat kvety.
Zrazu sa zacala triast cela policka s poharmi.Ked mamina povedala ,ze -
:Dobre dedko uz som tu !!,tak sa to predtalo triast.Jedneho dna bol otec s dcerou sam doma.Dcerka sa hrala a zrazu niekto zvonil.
To dievcatko malo asi 6 rokov.NO a ono islo otvorit a bol tam nejaky chlap v ciernom obleku.
A povedal iba tolko ze ma odkazat ockovi ze tu zvonil ... . a povedal svoje meno.
Tak ona zavrela dvere a povedala ockovi ze tu bol ... .
Povedala toho muza meno a on sa zlakol a povedal:
PREBOHA VED TO BOL MOJ KAMARAT KTORY UZ DAVNO ZOMREL!...
urcite mal vyrocie a chcel mi to pripomenut.


BOLA SOM SAMA DOMA BOLO ASI TAK 9HODIN.ZAZVONIL ZVONCEK TAK SOM ISLA
OTVORIT ALE NIKTO TAM NEBOL.STRASNE SOM SA BALA A RADSEJ SOM ISLA SPAT.
NA DRUHI DEN SOM TO VIROZPRAVALA MAME A ONA MI POVEDALA ZE PRED
DVOMI ROKMI V TOMTO DOME ZOMREL NIEJAKI UJO PRESNE O DEVITEJ A
V TEN ISTI DEN.ASI CHCEL RIPOMENUT ZE UZ NENI MEDZI NAMI.


Vyvolávali sme duchov a povedali sme aby ten duch zavolal na moj mobil.
On naozaj zatelefonoval a ked sme to zdvihli tak tam bol hrozný hluk a povedal
nam aby sme s tym skoncili. Vsetci sme sa bali a rdsej ho odvolali.


tento príbeh mi rozprávala moja stará mama stalo sa to už dávno boli raz dve najlepšie kamarátky
jednej sa raz stala nehoda a zomrela druha bola s toho zničená a raz sa vybrala večer
na cintorín a od toho večera zmizla hladali ju všade a potom otvorili hrob tej
mrtvej a tam ju našli rozprávalo sa že ju stiahla zo sebou


Stalo sa to pred rokom.Vsetci uz spali a ja som sa zobudila ze pojdem na zachod.
Zrazu som pocula ako sa pustil pocitac.Ja som vyliezla zo zachodu ale pocitac bol vypnuty
.Potom o dve hodiny som sa zobudila na zapnutie pocitca.Naozaj bol tentoraz pocitac
zapnuty a pred nim akokeby niekto sedel.Zaliezla som naspät do izby aked som znova vykukla
uz tam nikto nebol.Ja som ten pocitac vipla a sla som sa napit.Nevedela som si to
vysvetlit a rano som sa dozvedelaze zomrel nas byvaly sused.


tento pribeh som nezazila ja ale moja mamina. raz bola sama doma a upratovala ked zrazu
niekto zaklopal na dvere, isla otvorit no nikto tam nebol. znovu sa vratila k svojej praci ked tu
zase niekto zaklopal, sla sa pozriet ale znovu tam nikto nebol este aj vysla na chodbu aby
sa o tom presvedcila ale nikde nic. ked sa to opakovalo treti krat mamina znervoznela.
uz ani nebola otvorit. po chvili jej zazvonil telefon mamine volali ze je umrel svagor. mamina
si mysli ze sa s nou bol rozlucit .

No vsetko dnes prebehlo v pohode,aj ked sa nenaplnili moje ocakavania,ale par zaujimavych veci
sa stalo,mal som cely den na nabijacke baterku do kamery a zrazu ked som ju zapol ked sme
vyvolavali tak bola vybita a kamera sa vypla,potom sme stale citili chlad,ale radiator v miestnosti
bol zapnuty,a vsetci sme mali husiu kozu jak ked snezi...no nevideli sme ziadneho ducha ale
taky neprijemny pocit stale jak keby tam niekto je a aj teraz ho mam ako keby dakto stoji zamnou...
Vyvolavali sme babku jedneho kamosa,takze ziadny strach nemam kedze zomrela prirodzenou
smrtou a nema dovod nieco zle spravit...odporucam skusit vsetkym avsak z mierou a treba
aspon trochu skusenosti,a hlavne ked sa daco stane nerobit paniku lebo to je najhorsia vec
aku mozte v spiritizme spravit

 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

krvava mary

(miroslava, 28. 5. 2010 19:17)

zena vesala pradlo a pri tom si zapla radio hrala jej tam pekna muzika a zrazu radiu zacalo rozpravat: som v tvojom meste,som na tvijej ulici som pri tvojom dome ,som pri tvojich dverach som za tebou (skricis) "KRVAVA MERY".

Re: krvava mary

(lowbobxD, 14. 6. 2010 21:08)

tomu som moc nepochopil vysvetli mi to!!

Re: krvava mary

(pavol farkas, 19. 9. 2010 1:29)

hah jake stasidelne jaj gdo zakim bol tvoj otec za mojov babkov hah

omg

(xxx, 1. 9. 2010 20:04)

ok ket tak chcete môžme ma skusit niekedy vyvolat ket zomriem budem rad xD nj ale ešte namna nahadžte niajake kliadby nech rychlejšie zomriem aby ste nečakaly xD mne to vadit nebude ja už nato len čakam :D ket tak mi napište na email mirecc25@centrum.sk alebo tu ale to už neviem či si prečitam xD

telefony

(inga, 12. 8. 2010 11:57)

CAwte , neviem či moj pribeh je taky vazny ako vaše príbehy ale určite stojí za prečitanie si ho . Zomrel mi dedko asi pred pol rokom. zomrel tak nahle . sadol si na lavicku a zomrel vo spanku dostal infarkt nebol ani vispovedany ani nic . Môj bratranec a ja sme sa dohodli ze pojdeme na prazdniny . ku babke pomoct im a tak , moj bratranec sa neverí tým weciam ale ja ano . dom je maly ma 3 miesnosti ale je tam utulne . na ich pozemku za domom je kopec a vissie uplne blizko je stary cintorýn . wraj aj na tom kopci niekedy bol cintoryn . lahli sme si á .. začal mi zrazu stale rešartowat telefon. bolo okolo 11 . -tej a sme si pisali cez taky program bluthuud cheat . normalne ako na facebooku si pisete , a pisali sme si . ja som si nastawila bielu farbu a on bratranec mal zelenu . pisali sme si a zratu sa na mojom displeey ukazalo slovo no . s čerwenow farbow . strašne som sa bala . ale pisali sme si dalej asi po 5tich minutach sa tam objawil wikričnik ze : no ! a dalej to zwiraznowalo slowa a nakoniec s toho bolo ze : no ! ja tu ťi ... a nevieme čo bolo dalej ajsne je ze sa toho bojíme . a určite to nieje nijaka chiba aplikacie . prosím was poradti mi čím skor . čo to moše byt . ?? udialo sa to wčera a nevieme či mame pokračovat v tom či to dokončí wetu ?? strašne sa bojím ze sa to tíka iba mna !! poradte mii !! prosím !!

jebe vam

(14wermacht18azet.sk, 11. 8. 2010 18:35)

naco robite picoviny uz fakt vam to jebe na tie mozgi..bodaj bi vam nebolo pomoci tak vam treba

Ešte stále Vás niečo prenasleduje ?

(Kejo, 8. 7. 2010 19:17)

vidím že je tu dosť ludí čo tvrdia že maju problem z duchmi či demonmi
ak je to naozaj pravda a nerobite si srandu dovolujem si Vas pozvat n moju stranku
http://www.actissanctum.estranky.cz/
tu najdete namna kontakt alebo mozete písať priamo tam , potrebujete pomoc? už Vás nebaví byť trapený
pomôžem Vám :)

1 pribeh

(lowbobxD, 14. 6. 2010 21:07)

temu 1 pribehu neverim ale tym druhym jo

kloj

(miroslava , 28. 5. 2010 19:23)

prosim napiste este par pribehov strasidelnych lebo na internete nic neni

skutocnost

(mia, 10. 1. 2010 20:24)

tiez mam jeden pribeh, no vlastne je ich tucet ale poviem 1.
Uz vise 2-rokov vidim ducov a niesu dobri.naozaj nemam dovod klamat.
RAZ KED SOM PRECHADZALA Z OBYVACKY CEZ CHODBU DO KUCHINE MALA SOM DIVNY POCIT ZE SA NA MNA NIEKTO DIVA A MALA SOM PRAVDU. KED SOM SA VRATILA NASPET NA CHODBU V ROHU SEDELO MALE DIEVCATKO CELE ZAHALNE V CIERNOM A SCUPENE, SEDELO NA ZEMI DIVALO SA NA MNA A VIZAROVALO Z NEHO STRACH VELKY STRACH. TAK SOM SA K NEMU PRIBLIZILA CO SOM ZA CELYCH 2.ROKOCH NEDOKAZALA SOM PRISLA K NEMU.PO PAR MINUT AKO SME NA SEBA HLADELI TO DIETA NA MNA SKOCILO MNA HODILO ASI 2M DO ZADU A DIEVCATKO ZMIZLO. OD VTEDY UZ OKOL NEHO IBA PRECHADZAM.
toto bol jden z mojich pribehov a neviem si rady s statnymi dalo by sa povedat ze (duchom) to robi radost ze ma takto nicia. pomoc

Mladosť pochabosť

(Anka, 15. 12. 2009 12:08)

Alex má pravdu. NIKDY NEVYVOLÁVAJTE DUCHOV!!!
Naozaj neviete komu tým otvoríte dvere. Že Vám povedal kto to je? Láry fáry - sú fakt ich reči. Omotajú Vás nitkami, ktoré nevidíte, povedia Vám čo len chcú, lebo vedia, že NEVIDÍTE a POTOM, keď príde VÁŠ čas prejsť na druhú stranu, budú Vás chcieť stiahnuť k sebe. Ako sa Vám bude páčiť prebývať po smrti s takými nízkymi Dušami? A pritom je to len Vaša vôľa naviazať sa na nich, či už len zo zvedavosti.
Opatrnosti nie je nikdy dosť! To je fakt.
Preukrutná je bolesť duší, ktoré chcú ísť z týchto nízkych jemnohmotných svetov preč, ale nevedia ako. Ich nárek a zúfalstvo sa rozlieha po krajine.
Nalepšie na tom je, že VY ste tiež PRIŠLI z DRUHEJ STRANY narodiť sa. A teraz miesto toho aby ste tento Svet robili lepším strkáte nos tam, kde sa aj tak raz NAVRÁTITE, konkrétne miesto kam budú smerovať Vaše kroky, závysí práve od Vášho konania počas života.
No nie je to POCHABÉ???

CITAJ

(Alex, 12. 12. 2009 19:33)

Vela bytosti 'svetla' prichadza nam na pomoc v tychto casoch, aby nas ochranilo a pomohlo nam z tych tazkosti, ktore sme si sami zapricinili. NIKDY nevyvolavajte duchov! Pokial nie ste vyrazne citlivymi (tz. nemate dobre rozvinuty 6-te zmysly), nemozete vediet, koho skutocne ste vyvolali... a to najdolezitejsie... ci viete ako sa treba chranit alebo ako si poradit s 'demonickymi' dusami??? Nie je dobre citat podobne pribehy lebo strach je potravou pre bytosti z nizsich svetov, teda ich clovek moze krmit uz len samimi myslienkami. Ak chcete vediet kto ste, co/kto je Boh, anjeli a temne bytosti... citaje MUDRU literaturu od ludi-mistrov napr. Kyriacos C. Markides, Doreen Virtue, Edgar Cayce, atd.
Laska a Svetlo ;)

meno

(mishu, 9. 12. 2009 20:19)

ked ta nikol spomýnala v tom príbehu meno Michaela no tak ja by som chcela vediet ci naizaj maju tie mana taky velky vyznam..a potom ked michaela je bohu podobna to znamena ze ja neviem diabol ju nmoze ovladnut alebo co..?

DRUHY SVET

(ZINIJA, 27. 10. 2009 1:27)

ZOSNULY SA DOJDU VZDY ROZLUCIT SNAMI.JA NEVIEM PRECO ICH NENEHATE NAPOKIJI AJ NA TOM DRUHOM SVETE VSAK TOLKO LUDI SA Z VIVOLAVANIM ZAHRAVA TAK SA ANI NECUDUJTE ZE TAK REAGUJU,DUCHOVIA.....KOHO ONI POTREBUJU TOHO SI NAJDU ALEBO SA IM ZJAVIA.

Antikrist

(miki, 26. 10. 2009 10:25)

Ani neviete co ste urobili ze ste vyvolavali duchov.
Mŕtvym treba dať pokoj lebo Vás budú prenasledovať na večnosť.
Neskúseným vyvolávačom neodporúčam vôbec pretože môže na svet preniknúť temná sila.
Tie dievčatá urobili obrovskú chybu, ktorú som aj ja urobil pred rokmi a nemal som pokoja od neho.
Preklial som potom jeho meno a mám pokoj pretože som sa obrátil na stranu dobra a svetla.

IC-XC NIKA

(amen, 14. 9. 2009 15:54)

Svety kriz nech je Vam svetlom. Blazeny placuci,lebo ti ich potesujes. Pane ti prides na konci nasho zivota a prijmes nas, na tvoje meno sa zohne kazde koleno na nebi i v podsveti a zemi.Ty zotries kazdu slzu z nasich oci. Prid Pane Jezisu MARANATHA

???

(Hmm, 4. 9. 2009 23:54)

Moc fetujete

stála som ako drevena

(marianna ferencová, 24. 8. 2009 11:09)

mamka bola hore no ja som to nevedela ,pozerala som telku a otvorili sa dvere aj ked asi boli zamknute . šla som za mamou že či to ona otvorila dvere,ale ona povedala že si mislela že to ja.a stalo sa mi že pod gauč niekto stále dával sviečku,a ked mamka cvičila tak som sa jej spítala či to ona a povedala že nie.

odkaz

(Delgrast, 3. 8. 2009 11:40)

www.delgrast.estranky.cz

odkaz

(Delgrast, 3. 8. 2009 11:39)

www.delgrast.estransky.cz